KONST / Litografier / Färglitografi 12861246
nr 1286 1246
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi, 2 st. Signerad, numrerad 18/60. e, -86. Motivet: 21x14 cm
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:10:07
500 kr
600 kr
800 kr
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup